Sadece Gerçekler!…

1931 Tarih 2 Orta Zamanlar Kitabı – Ders Kitabı olarak okutulmuştur.

1931 Yılında Basılan 4 Ciltlik Bir Tarih Kitabı.  2. Cildi TARİH – Orta Zamanlar

Maarif Vekaleti Milli Talim ve Terbiye dairesinin 28/11/1931 tarih ve 2847 numaralı emri ile 25.000 nüsna tab edilmiştir..

Kitabın Mukaddime (Önsöz) kısmında,  kitabı yetiştirmek için çok uzun uğraşlar verildiği ve kitabın anlattığı konular hakkında daha fazla fikir sahibi olmak isteyenlerin yakın da basılacak olan Türk Tarihin Ana Hatları adlı eserden faydalanabileceklerine değinilmiştir. Ayrıca kitabın hazırlanılmasında çalışan isimlere yer verilmiştir. Bunlar, 1 i TürkTarih Tetkik Cemiyeti reisi M.Tevfik Bey, bir diğeri Afet İnan ve meb’uslardan oluşmaktadır..
Kitap, Peygamberimizi, Kur’an ı Vahiyi Sorguluyor. Bu sadece Örnek olacak sayfalarını paylaşıyoruz, Kütüphanelerden ve sahaflardan ulaşıp incelemenizi öneriyorum.

Kitaptan Bölümler, ilgili sayfaların resimleri de konuya eklenmiştir:
-Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kur’an denir.
-Muhammet, Medine’de yerleştikten ve az çok teşkilat yaptıktan sonra Mekke ile Suriye arasında gelip giden tüccar kervanlarına tecavüzlere başlamıştı.
-Kabe, mikap yani tavla zarı şeklinde demektir.
-Bu uydurmalara göre İbrahim karısı Hacer ile oğlu İsmail’i buraya getirmişti. Zemzem’de onlar için fışkırmıştı. İbrahim oğlu İsmail ile birlikte Kabe’yi bina etmişlerdi.
-Bunların hepsi, bittabi sonradan uydurulmuş masallardır.
-Muhammet birdenbire Allah’ın Resulüyüm diye ortaya çıkmamıştır. O, Arapların ahlak ve adetlerinin pek fena ve pek iptidai ve ıslaha muhtaç olduğunu anlamış, bunları ıslah için tenha yerlere çekilerek senelerce düşünmüş ve yıllarca tefekkürden sonra kendisinde vahiy ve ilham fikri doğmuştur
-Bütün iptidai (ilkel) kavimler gibi, Araplar da, şairlerin akıl erdiremedikleri kuvvetlerden ilham aldıklarına inanırlardı.
-“Muhammed’in peygamberliğinin başlangıcına dair bir çok rivayet vardır.Bunlar pek çok efsaneyle karışmıştır. Hakikatte peygamberin ilk söylediği Kur’an ayetlerinin ne olduğu kati surette malum değildir. Muhammet Uzun Bir devirdeki Tefekkürlerin (düşünmelerin) mahsulü olan ayetleri luzüm ve ihtiyaçlara göre takrir ediyordu (anlatıyordu). Bununla beraber kendisini tahrik eden kuvvetin tabiat fevkinde bir mevcudiyet olduğuna samimi surette kani idi. Muhammedi harekete getiren ilk amil bu samimi heyecanlar olmuştur. Muhammet başlangıçta doğaçtan dini hitabette bulunan bir “vaiz” oldu. Muhammed vaizlikten “nebiliğe”, nebilikten nihayet “Allah’ın resulü” haline geçti..”

Kitaptan resimler:

About these ads

2 responses

  1. Geri bildirim: Senelerce okutulan Lise Tarih Kitabı ve içerdiği Şok Bilgiler(!) [1931 - Tarih II] | Gerçek Tarih Hepimizin Hakkı..

  2. Atilla18

    Bizim neslimizi böyle zehirlemeye çalıştılar. ALLAH onların hepsinin cezasını misli ile verecektir.

    Temmuz 28, 2013, 11:47

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 70 takipçiye katılın